Студен душ за Гришо на старта в Синсинати

13.08.2014 / 20:34 0

Първата ракета на България и номер 8 в света Григор Димитров отпадна още на старта на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати.

Поставеният под номер 7 в схемата българин, който започна участието си директно от втория кръг, не успя да намери аргументи срещу полския гигант Йежи Янович, губейки драматично в 3-сетов двубой с 4:6, 6:3, 6:3.

Играта а Гришо въобще бе вървеше, като той изигра един от най-слабите си мачове през този сезон. Световният номер 8 допускаше прекалено много грешки, доста от тях двойни и в решителни моменти, за да се стигне до логичната и заслужена победа на Янович.

Първият сет премина с предимство на сервиращите, като двамата тенисисти печелеха уверено подаванията си до осмия гейм, когато се стигна до първата възможност за пробив в мача. Тя бе постигната от Янович и то по категоричен начин, който спечели подаването на българина на нула, за да поведе с 5-4 и да сервира за сета. В този решителен момент ръката на поляка не трепна и той затвърди пробива си, затваряйки първата част с 6-4.

Григор Димитров изпитваше затруднения с първия си сервис, но значително подобри показателите си във втората част и това доведе до първия му пробив в мача. Това се случи още в началото, при резултат 2-1, когато Димитров не само, че проби Янович, но след това взе и следващото подаване на съперника си, увеличавайки серията си на четири поредни гейма, за да дръпне с 5-1.

Точно тогава обаче Гришо наруши концентрацията си и допусна полякът да го пробие за втори път в мача и отново на нула. Янович на свой ред отговори с гейм на нула за 5-3, но след това Григор Димитров не допусна ново отпускане и този път даде само точка на съперника си, изравнявайки резултата в сетовете.

Третата решителна част започна по възможно най-лошия сценарий за Гришо. Той бе пробит от Янович за трети път в мача, след като полякът спаси два геймбола и го обърна от 40:15, показвайки убийствена ефективност от 3/3 при печеленето още на първата си възможност за пробив. Полякът поведе с 3-0, печелейки подаването си, а Григор спря серията му по категоричен начин - с гейм на нула за 3-1.

Сетът продължи с размяна на сервис геймове, за да се стигне до 5-2 за Янович и сервис на Григор за оставане в мача. Последва инфарктен гейм за Григор Димитров. Полякът поведе с 40:0, но Григор обаче успя да отрази и трите мачбола, а след това да спечели подаването си след нови две точки, за да остане в двубоя. Янович обаче затвърди превъзходството си в този мач с гейм на нула и се класира за осминафиналите, елиминирайки Григор още на старта на турнира. /iNews.bg