ЦСКА удари Черно море с 3:1. Варненци зимуват осми

13.12.2014 / 17:55 0

ЦСКА победи Черно море с 3:1 в мач от 19 кръг на "А" група. След успеха "червените" остават на първо място с 44 точки. Лудогорец е втори с 38, но в неделя приема "Ботев" (Пловдив). Два гола за успеха над варненци вкара резервата Орелиен Жоаким (64, 68). Резултатът бе открит от Марин Оршулич още в 5-ата минута, а Стенио изравни в 14-ата. Попадението на Стенио бе едва второто, което ЦСКА получи на стадион "Българска армия" от началото на сезона. Другото е на Ешпиньо от Лудогорец.

Стойчо Младенов пусна в защита Венцислав Василев, Тунчев, Оршулич и Неманя Милисавлевич на мястото на Тончи Кукоч. В средата на терена излязоха Сънди и Бергонси, който смени Маркиньос. По крилата действаха Тони Силва и Луис Соарес, а напред Жуан Фелипе и Буш.

Гостите излязоха с Пиргов на вратата и Котев, Стефан Станчев и Венков в отбрана. Пред тях плътно играха Паланков и Живко Атанасов, а по крилата Стенио и Георги Божилов. Тримата офанзивни играчи отпред бяха Матиас Курьор, Симеон Райков и Мирослав Манолов.

Двубоят започна с бърз гол за ЦСКА. В 5-ата минута защитникът Марин Оршулич вкара почти гол близнак на този, който реализира в миналия кръг срещу Локомотив Пловдив. След центриране отдясно, топката тупна в наказателното поле и стигна до задната греда, където Оршулич реализира с наведена глава. В 12-ата минута "червените" имаха претенции за дузпа за падане на Луис Соарес в наказателното поле. В 14-ата минута Черно море изравни. Стенио Жуниор получи топката на метър от линията на наказателното поле навътре, стреля слабо, топката се отби в левия страничен стълб и влезе във вратата. В 33-ата минута Стойчо Младенов извърши принудителна смяна на вратаря Якуб Дивиш. Стражът получи контузия след влизане на Георги Божилов в краката му. На вратата на ЦСКА застана играещият помощник треньор Стоян Колев, който е на 38 години. До края на първото полувреме Черно море се позатвори, а домакините заиграха много вяло и без идея. В пореден мач "червените" показаха затруднения срещу отбор, който се прибира в половината си.

В 58-ата минута Стойчо Младенов пусна големият жокер Орелиен Жоаким, която смяна се оказа златна за ЦСКА. В 64-ата минута нападателят стреля извън наказателното поле, топката рикошира в играч на Черно море, тупна пред Илко Пиргов и влетя във вратата. Само четири минути след това отново нападателят от Люксембург бе в прегръдките на съотборниците си. След пробив и удар на Тони Силва, Пиргов изби, но при добавката Жоаким реализира за 3:1. Междувременно голмайсторът Буш отстъпи мястото си на Маркиньос, който заигра заедно с Бергонси в средата на терена. До края на мача темпото спадна, ЦСКА заигра на контраатаки, а Черно море не успя да стигне до нищо опасно пред вратата на домакините.

Та варненци ще зимуват осми в класирането на "А" група.

ЦСКА – Черно море 3:1

Голмайстори: Оршулич (5), Жоаким (64, 69); Стенио (15)

ЦСКА: Дивиш (34 – Колев), Василев, Оршулич, Тунчев, Милисавлевич, Сънди (59 – Жоаким), Еденилсон, Жуан Фелипе, Тони Силва, Платини, Буш (69 – Маркиньос)

Черно море: Пиргов, Станчев (75 – Ж. Петков), Котев, Венков, Ж. Атанасов (74 – Александров), Стенио, Паланков, Райков (68 – Коконов), Божилов, Курьор, Манолов

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Милисавлевич (Ц); Божилов, Паланков, Венков, Стенио (ЧМ)