Център за детско и майчино здравеопазване отвори врати в МБАЛ „Св. Анна“

15.10.2015 / 12:07 0

Здравно-консултативен център за майчино и детско здравеопазване отвори врати в МБАЛ „Света Анна“ във Варна. Според изискванията на Националната здравна стратегия (2014-2020) и в изпълнение на Националната програма за подобряване на майчиното и детското здраве, Центърът ще предлага солиден пакет услуги. В него ще се осъществяват здравно-информационни, здравно-обучителни, здравно-консултативни, медико-социални дейности, психологическа консултация, координиращи и насочващи услуги за млади хора, двойки, семейства, бременни, родилки и деца до 18 г., с цел подобряване на интегрираното, съвременно обслужване на посочените целеви групи.

Здравните услуги ще се предоставят от квалифицирани медицински специалисти – лекари специалисти по акушерство и гинекология, педиатри, медицински сестри/акушерки, както и от немедицински специалисти - социален работник и психолог. Услугите ще се предоставят на място в Здравно-консултативния център и/или в дома на потребителя при предварително изготвен график.

Очакванията на ръководството на МБАЛ „Св. Анна“ са Центърът да гарантира достъп до качествени услуги на млади хора, двойки с репродуктивни проблеми, деца с хронични заболявания, бременни жени и родилки. На екипа в Центъра ще се разчита и за ранно откриване на рискови фактори за здравето и развитието на децата и навременни мерки за ограничаването им.

В Центъра правят ранен слухов скрининг на бебета

Здравно-консултативният център на МБАЛ „Св. Анна“ организира неонатален слухов скрининг на новородени деца с апарат за отоакустични емисии. Дейността по масовия слухов скрининг се извършва на територията на Отделение по неонатология, Терапевтичен блок , IIІ-ти етаж. Целта на скрининговото изследване е ранна диагностика и своевременна интервенция при деца с увреждания на слуха.

Според медицинската статистика, до 3-годишна възраст, децата научават около 75% от говоримия език, а до 5 - до 90. Ако едно дете има понижен слух или е с пълна глухота, то има забавено или липсващо говорно развитие. Колкото по-рано е настъпило и колкото по-късно се открие спадането на слуха, толкова по-сериозни ще са последствията за детето, категорични са специалистите. При това не рядко деца с намален слух погрешно се определят като такива с мозъчно увреждане, със забавено развитие или с психични отклонения. Много от причините за намален слух са лечими, а голяма част от нелечимите се преодоляват чрез слухопротезиране.

За удобство на хората, нуждаещи се от помощ прилагаме и графика за консултации

График за консултации:

Преди обяд - 08:00 - 12:00 ч.

След обяд - 12:30 - 16:30 ч.

Почивни дни: събота и неделя 

Kоординатор: Елена Чифудова 

тел: 052/821 356

e-mail: zdrave@svetaanna-varna.com


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2024 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама