Цвети Пиронкова преклони за шести път глава пред бившата №1 Йелена Янкович

27.08.2014 / 23:24 0

Цели шест пъти Цветана Пиронкова и Йелена Янкович заставаха една срещу друга и шест пъти сръбкинята излиза победителка от преките им двубои. Последният от тях бе в среща от втори кръг на US Open и преди минути приключи при резултат 7:5, 6:4 в полза на бившата №1.

Мачът стартира изключително позитивно за Цвети, която играеше на много високо ниво, сервисът влизаше, бекхендът бе на висота, а изненадващо и форхендът работеше почти без грешка. Янкович също показа добра игра, което доведе до равностойна поредица от 10 гейма, в които сервиращите печелиха без особени проблеми подаванията си, а брейкболите буквално липсваха.

Стигна се до 5-5 и точно тогава Пиронкова допусна рязък спад в представянето си, сръбкинята остана все така стабилна и дойде ред на първия и единствен пробив в сета, оказал се решаващ за изхода на откриващата част.

Въпреки негативната развръзка на сета, Цвети не падна духом и започна силно втория сет, блестейки със стабилна игра и някои красиви изпълнения. За съжаление отново настъпи временен спад, Янкович и този път не пропусна да се възползва от шанса си и за втори път в срещата стигна до пробив, донесъл ѝ преднина от 4-3 гейма. Йелена, която за целия мач така и не допусна да се стигне до брейкбол в подаването ѝ, продължи да бъде все така стабилна в сервис геймовете си, включително и при 5-4, сервирайки за шестата си победа от шест изиграни мача с Цветана.

Все пак Пиронкова има поводи да бъде сравнително доволна от тазгодишния US Open, след като в първи кръг прекъсна серията от шест поредни загуби, а освен това със спечелените 70 точки си дава отлична възможност да се завърне в Топ 50 на ранглистата. Цвети започна седмицата под №53, а към днешна дата е 47-а, но до края на US Open има да се изиграят още много мачове и въпросът е дали ще бъде изправарена от повече от три тенисистки, намиращи се около тази позиция.