Треньорът на Строево: Мачът с Черно море ще е исторически за нас. Може обаче да не играем с тях на село!

30.09.2015 / 12:40 1

Иван Танчовски е най-известното име от съперника на Черно море на 1/8-финалите в турнира за купата на България – четвъртодивизионния Вихър (Строево). Халфът бе част от силния Спартак (Варна) през есента на 1997 година, когато след първите 5 мача тимът бе в челото на класирането, след като победи като гост Славия с треньор Наско Сираков в София и ЦСКА у дома.

„Танчовски много ни помага с опита и качествата си. До него е също Александър Урумов, който също е играл в „А“ и „Б“ група. Останалите са юноши на Марица (Пловдив)”, заяви за petel.bg треньорът на Вихър Костадин Апостолов (на снимката горе), който до миналия сезон играеше за родния си Съединение във „В“ група.

Както е известно, на 1/16-финалите в турнира Вихър елиминира втородивизионния Добруджа след дузпи в село Строево. Апостолов обаче допуска, че от БФС може да не им разреши да приеме Черно море у дома. „Причината е, че нямаме седалки на трибуните. Иначе тревното покритие в много добро състояние, имаме си и поливна система. Съблекалните също са в приличен вид. Няма проблем обаче да играем на друг стадион, ако се вземе подобно решение. Иначе у дома ни подкрепят около 300 души, а срещу Добруджа за купата дойдоха близо 800. Където и да е двубоя, той ще е исторически за Вихър. За нас е чест да срещнем носителя на купата и ще опитаме да го затрудним, докато имаме сили на терена“, допълни Апостолов.

В Строево тренират всеки ден, като футболистите идват в намиращото се на 6 км от Пловдив село с коли. Ръководството им заплаща бензина, а отделно раздава и повече от добри за четвъртия ешелон премии. Стимулите са за всяка победа, а успехите на чужд терен се оценяват по-високо.

След VI кръг на първенството в пловдивската „А“ областна група Вихър е на шесто място с 9 точки, на 6 от лидера Сокол (кв. Долни Воден, Асеновград), но и с мач по-малко. Тимът има 3 победи и 2 загуби, с голова разлика 11:7. В групата са 16 отбора.

„Играем мач за мач и ако е писано, може и да влезем в Югоизточна „В“ група“, уточни Апостолов.