Трета загуба за варненските ръгбисти в първенството

21.09.2014 / 17:42 0

РК Варна претърпя трета загуба в държавното първенство по ръгби 15. Възпитаниците на Пламен Киров загубиха с 10:16 от гостуващия Локомотив (София) в среща, играна на Спортен комплекс „Локомотив”. В състава на домакините липсваха контузеният национал Радослав Дамянов и Никола Петров, които не успяха да се възстановят от контузиите, получени в мача с Валяците преди седмица. Срещу „железничарите” не игра и французинът Жан Баптист Алмераз заради болежки, съобщи "Днес Плюс"

Домакините поведоха с 3:0 след точно изпълнение на Стефан Пенчев от наказателен удар. Гостите се активизираха и обърнаха до 10:3, като при този резултат завърши и полувремето. След почивката Боян Пенчев направи есе, а брат му Стефан бе точен от допълнителния удар. Силите на варненци обаче стигнаха до 10 точки, докато столичани реализираха още 6 и спечелиха мача.

„Яд ме е, че загубихме. Повече ме е яд обаче за контузията на Мануел Поповски, който е поредният наш състезател, влизащ в лазарета. Има травма в лакътя и не знам дали ще може да играе след седмица срещу НСА”, коментира треньорът Пламен Киров.

След поражението неговият отбор остава на последното 4-то място в групата с три загуби от три мача. На 28 септември (неделя) варненци гостуват на НСА, като двубоят започва в 10 часа.