Уейн Рууни изравни Боби Чарлтън. Англия се класира за Евро 2016

05.09.2015 / 21:28 0

Англия продължава стопроцентовия си актив в европейските квалификации. Тимът на Рой Ходжсън мина през Сан Марино и без да се напряга много победи с 6:0.
Мачът бе чакан с огромен интерес заради Уейн Рууни, който можеше да стане голмайстор №1 в историята на националния отбор на Англия
. Нападателят обаче нямаше ден и вкара само веднъж от дузпа, за да се изравни със сър Боби Чарлтън на върха при стрелците, пише gol.bg.
Тази вечер Рууни вкара гол №49 за Англия в 106-тия си мач с фланелката на “Трите лъва”. Любопитна подробност е, че Боби Чарлтън реализира същия брой голове в същия брой мачове за Англия.
Победата гарантира участието на тима на финалите, тъй като разликата до третия Словения е 12 точки, а в преките мачове англичаните имат предимство, така че ще заемат едно от първите две места в групата си.
Както се и очакваше, Англия не срещна никакви трудности с аматьорите от Сан Марино и още в 13-та минута откри резултата. Англия получи право да изпълни дузпа, а Рууни реализира хладнокръвно, за да направи 1:0.
След половин час игра Кристиан Броли си вкара автогол и Англия поведе с 2:0. Защитникът засече с глава в собствената си врата центриране на Люк Шоу отляво. До края на първата част Рууни и Чембърлейн пропуснаха да направят резултата класически.
Това стана в началото на втората част, когато Рос Баркли вкара първото си попадение за Англия, засичайки с глава подаване на Чембърлейн отляво.
Треньорът на Англия Рой Ходжсън замени набързо Рууни, Милнър и Чембърлейн, а влезлият като резерва Тио Уолкът вкара за 4:0 с първото си докосване. Нападателят на Арсенал реализира на празна врата след прострелно центриране на Фабиан Делф отляво.
В 77-та минута Англия вкара пети гол. Шелви изведе Хари Кейн сам срещу вратаря на домакините, а нападателят на Тотнъм със самочувствие прехвърли Симоничи за втория си гол с фланелката на “Трите лъва”. Само минута по-късно Тио Уолкът вкара шести гол.
Така Англия постигна 7-та си победа от също толкова мачове и остава на върха в класирането в Група Е с пълен актив от 21 точки.