В понеделник в 8 часа: Акция за даряване на кръв за Сашо
23-годишният Александър Маринов от Варна спешно се нуждае от преливане на кръв. Младежът пострада, след като колата му се запали в близост до газостанция.
Състоянието на момчето е тежко и има остра нужда от кръвопреливане, като кръвната му група е А+. В тази връзка негови приятели са направили кръводарителна кампания под формата на събитие във фейсбук. Младите хора призовават всички, които искат да помогнат на Сашо, да се притекат в Окръжна болница „Света Анна“, като самата акция е предвидена да започне в 8 ч. в понеделник и да продължи целия ден.
По думите на организаторите на събитието те вече са помогнали за провеждането на такава акция в Русе и Велико Търново. След преместването на Александър във Военна болница в морската столица подобна инициатива се налага да бъде направена и в родния му град. До момента участие в организирането кръводаряване са потвърдили 17 души.

