Валентин Йосков избухна с 4 гола за Черно море

29.10.2014 / 16:38 2

Черно море победи Несебър с 4:2 като гост в мач от 15-ия кръг на Елитната юношеска дивизия до 17 години. И четирите гола за варненци вкара националът Валентин Йосков.

Талантът откри резултата в 10-ата минута, а в 33-ата удвои разликата с много красиво попадение. Илиан Илиев му даде страхотен пас и Йосков прехвърли вратаря. Несебър успя да намали резултата, но в 59-ата минута Илиев изведе Йосков сам срещу противниковия страж и направи 1:3. Несебър се върна за кратко в играта, вкарвайки за 2:3, но Йосков с четвъртия си гол в 75-ата минута реши окончатнелно двубоя. „Моряците“ можеха да бият с по-убедителен резултат, но пропуснаха 2-3 стопроцентови положения.

След този успех Черно море е на пета позиция във временното класиране с 29 точки, с 6 по-малко от лидера ДИТ София.

В следващия кръг тимът на Калоян Георгиев приема Лудогорец на 8 ноември.