Вальо Йосков бележи при успех на старшата на „моряците” в Пловдив

16.03.2016 / 16:26 2

Юношите старша възраст на Черно море записа победа при гостуването си на един от сериозните тимове в елитна група по футбол до 19 години - Ботев. "Моряците" удариха съперника с 3:2 в Пловдив.

Варненци откриха резултата още във втората минута. Валентин Йосков пресира бранител, който се опита да изчисти топката, но кълбото се отби в крака на нападателя на Черно море и влетя в мрежата за 1:0. В 30-ата Минута Румен Касабов с прецизен шут от далечна дистаниця покачи на 2:0, а само пет минути по-късно отново той направи резултата класически.

До края на първото полувреме варненци можеха да реализират нов гол. В 43-ата минута Николай Богданов проби мощно отляво, центрира по земя към точката на дузпата, където Валентий Йосков отправи топовен удар в очертанията на вратата, но стражът на домакините успя да спаси.

През втората част "жълто-черните" упражниха натиск, който логично доведе до намаляване на резултата. В крайна сметка силите на ботевци стигнаха едва за по-почетен резултат - 2:3.

"Изиграхме по перфектен начин първото полувреме. Теренът бе отличен за игра, което вдигна и качеството на футбола в тази среща. Това първо полувреме бе най-доброто ни от началото на сезона. Второто вместо да успокоим играта се отпуснахме и трябваше да треперим до края", заяви наставникът на Черно море Тодор Каменов.

Съставът на Черно море: Павлин Евтимов, Ерхан Тумбак, Стоян Илиев, Цанко Иванов, Добромир Добрев, Емил Янчев, Светослав Павлов, Николай Богданов (75-Марин Сираков), Румен Касабов (85-Николай Николаев), Слави Славов (70-Кристиян Петков), Валентин Йосков.