Волейболистите бяха близо до чудо, но изгубиха от Русия след тайбрек

08.09.2014 / 00:17 0

България загуби от Русия с 2:3 гейма последния си мач от първата групова фаза на световното първенство по волейбол. В препълнената зала в Гданск, която бе на наша страна и освиркваше руснаците, възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 2:0 гейма след 25:20 и 25:23. Неприятната новина дойде още в първия гейм, когато се контузи титулярният ни център Виктор Йосифов и бе заменен от Данаил Милушев, който влезе в ролята на център. След спечелените първи два гейма допуснахме пълен обрат след 20:25, 23:25 и 11:15. Нашите играха на супер ниво в първите два гейма, но в третия изпуснаха контрола. В четвъртия отново не успяха, като на няколко пъти и вторият съдия Джафар Ебрахим Али от Бахрейн се намеси в полза на Русия. Дори и в тайбрека имаше няколко колебливи съдийски решения, които изнервиха до краен предел Пламен Константинов. Въпреки загубата и двата отбора – Русия и България, се класират за следващата фаза, заедно с Канада и Китай от нашата група. Всички тези четири отбора попадат в нова група заедно с Бразилия, Куба, Германия и Финландия. Българите ще играят точно с тези четири тима - Бразилия, Куба, Германия и Финландия.

РУСИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 гейма (20:25, 23:25, 25:20, 25:23, 15:11)

България: Андрей Жеков, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Теодор Салпаров – либеро