Голям срам за Спартак 1918 в Банско. Губи безславно с 0:4!

17.04.2014 / 18:47 5

Отборът на Банско победи Спартак 1918 с 4:0 в мач от XXI кръг на "Б" група на стадион "Свети Петър". Това е най-тежката загуба на варненци напролет и трета под ръководството на Атанас Атанасов, който има и 5 победи.

В състава на гостите Петър Патев бе десен бек, а Станислав Желязков-Лъва игра като централен защитник. Титуляри за Банско пък бяха синовете на известните бивши футболисти Емил Кременлиев и Илия Войнов.

В 5-ата минута домакините откриха резултата след гол на капитана Атанас Чепилов. Голмайсторът на втория ешелон получи пас от Калоян Стоянов и с нисък удар насочи топката в мрежата за 1:0.

В 19-та минута спартаклии пропуснаха да изравнят. Веселинов се измъкна отляво и опита да прехвърли Ганев, но вратарят с върха на пръстите си отклони топката в корнер. Три минути по-късно Георги Ангелов уцели дясната странична греда със свиреп шут.

В 34-ата минута Иван Минчев изпълни технично фаул, но кълбото мина край гредата. Малко след това Минчев получи жълт картон, който е пети за него през сезона. Халфът ще бъде наказан за един мач и ще пропусне следващото домакинство с Раковски.

Домакините на практика убиха интригата с два бързи гола между 48-ата и 51-вата минута. Първо Станислав Желязков в опит да изчисти топката, я ритна в гърба на Патев, тя отскочи към непокрития Сергей Георгиев и той вкара за 2:0. Три минути по-късно Калоян Стоянов направи преднината на своите класическа след пас на Чепилов. В 58-ата минута Радо Тодоров шутира от фаул в аут, а в 67-ата минута Деян Христов можеше да намали, но вратарят се хвърли в краката му и спаси. Минута по-късно Ганев изби и шут на Боби Борисов. В 70-ата мин пък удар на Христов с глава премина край гредата.

В 73-ата минута Сергей Георгиев подаде с глава към Любослав Войнов и той с глава реализира за 4:0.

Съставите

Банско: Ганев, Шопов, Лечов, Топузов (ж.к., 76-Р.Иванов), Ангелов, Кременлиев,  Райнов (ж.к.), Георгиев, Войнов, Чепилов (75-Петков), К. Стоянов (65-Станкев)

Спартак 1918: Денчев, Патев, Дянков, Желязков, Тодоров, Веселинов (ж.к., 56-Неделчев), Минчев (ж.к.), Кямил (ж.к.) Ботев (56-Смирнов), Борисов, Христов

Съдии: Павлин Тютюнджиян, Ириней Бодуров, Георги Стамболджиев