Черно море тръгна в "А" група с 1:1 под Аязмото. Стенио бележи първия си гол

20.07.2014 / 21:52 0

Черно море започна своето участие в новия сезон на "А" група с 1:1 срещу Берое в Стара Загора. За варненци първия си гол реализира Стенио дос Сантос в 57-ата минута, но 3 минути по-късно Стефан Станчев си вкара автогол и съперниците си поделиха по една точка.

Преди първия съдийски сигнал старозагорският митрополит Галактион отслужи тържествен водосвет за здраве по случай началото на новия сезон в "А" група.

Още в 9-та минута Георги Божилов вкара топката с глава във вратата на домакините след центриране на Паланков, но попадението не бе зачетено заради сигнал на страничния рефер за засада.

Старозагорци отовориха с друг пропуск, дело на Иво Иванов. Той стреля с глава след центриране от фаул на Веселин Пенев, но коженото кълбо премина на сантиметри от левия страничен стълб на именника Илия Николов.

Най-чистото положение за първото полувреме бе за Черно море и дойде в 34-та минута, когато Божилов намери добре Иван Коконов, който бе изпуснат от защитата на домакините и се озова очи в очи с Иван Караджов. Бързоногият футболист на "моряците" стреля, но стражът на заралии парира майсторски с крак.

До края на полувремето Берое пробва няколко атаки пред вратата на Николов, които обаче не успяха да променят нулевото равенство.

В 48-ата мин Тодор Паланков стреля ниско, но Караджов изби в ксорнер. След последвалото центриране вратарят на заралии парира нов удар. В 57-ата минута "моряците" откриха резултата. След фаул Кирил Котев свали топката с глава и дебютантът Стенио дос Сантос насочи топката в мрежата - 0:1. Три минути по-късно Атанас Зехиров центрира и Стефан Станчев си вкара красив автогол - 1:1. Малко по-късно повторен дебют за Черно море записа Мирослав Манолов, а в края дебютира Живко Петков.

Съставите

Берое: 73. Иван Караджов, 28. Веселин Пенев, 6. Иво Иванов, 70. Георги Костадинов (ж.к.), 8. Самир Аясс, 21. Елиаш, 4. Аласан Н'Диае, 25. Димо Бакалов, 26. Салим Керкар (54-Гади), 18. Атанас Зехиров, 30. Жуниор Мапуку
Наставник: Петър Хубчев

Черно море: 1. Илия Николов (ж.к.), 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев (ж.к), 91. Живко Атанасов, 25. Сашо Александров, 5. Стефан Станчев, 8. Стенио, 10. Тодор Паланков, 13. Симеон Райков (73-Манолов), 17. Иван Коконов (90+1 - Петков) , 14. Георги Божилов
Наставник: Александър Станков