Черно море врътна 1:1 с Литекс. Окоро си хвърли фланелката при смяната, Пешков записа дебют

18.04.2014 / 16:46 0

Черно море направи 1:1 с Литекс в мач от "А" група на "Тича". Така ловчанлии се оказаха единствения тим от топ 7, срещу който варненци не записаха победа през сезона. Подопечните на Гонзо имат два равни и две загуби, с голова разлика 4:6.

С капитанската лента на домакините бе Кирил Котев, който днес празнува 32-ри рожден ден, а за първи път през сезона Даниел Георгиев игра като десен бек.

На хлъзгавия и труден терен играта бе равностойна, с малко положения пред двете врати. Най-чистата ситуация за гол в първите 30 минути пропусна Миро Манолов от гостите Нападателят се забави с удара и падна на тревата. В 22-рата минута вратарят на домакините Китанов сбърка и изрита в крака Джордан, но съдията Вихрен Манев не отсъди дузпа.  Малко преди това Китанов изби удар на Джордан.

В 36-ата минута Стенли Окоро бе сменен от Димо Атанасов и след като излезе от терена, си съблече фланелката и демонстративно я захвърли.

В 55-ата минута Джордан откри резултата. Нападателят насочи топката в долния ляв ъгъл с майсторски удар - 0:1. Това е 16-и гол за Джордан, който е втори в листата на стрелците. Първи е Камбуров е с 19 попадения.

В 58-ата мин Бакари изравни. След вдигане от фаул на Коконов отляво намиращият се с гръб Котев отклони топката към далечната греда и там Бакари я вкара с глава в мрежата - 1:1.  В 79-ата минута след корнер рожденикът Котев отправи топката с глава в мрежата, но преди удара реферът свири фаул на Божилов и не зачете попадението. В 88-ата минута Кристиян Пешков записа дебют в "А" група, след като смени Коконов. Малко след това Китанов отрази удар на Славчев.

Съставът на Черно море: Китанов (ж.к.), Георгиев, Станчев, Котев, Венков (ж.к.), Еденилсон, Паланков, Божилов, Окоро (36-Д.Атанасов, ж.к.), Коконов (88-Пешков), Бакари (90+3 - Расим)

Съдия бе Вихрен Манев, а на трибуните имаше 2500 зрители.