Марек сгъна Спартак 1918 с 3:0 и вдигна купата

11.05.2014 / 19:53 0

Отборът на Марек победи Спартак 1918 с 3:0 в мач от предпоследния XXV кръг в "Б" група на стадион "Бончук" в Дупница. В 12-ата минута Крум Бибишков откри за домакините с глава след центриране отдясно. Това бе и първия удар на дупничани към вратата. Спартаклии опитват да пресират съперника, активни са и изпълниха 4 корнера за 25 минути. Боби Борисов отправи два сериозни удара, като първият излезе в аут, а при втория вратарят Михайлов изби топката.

В 35-ата минута Петър Тончев изтърва да удвои преднината на домакините. Нападателят изскочи сам срещу Денчев, но вратарят изби удара.

В 61-вата минута резервата Светослвав Диков вкара за 2:0 със страхотен шут от 20 метра, а малко след това Бибишков изпусна да направи преднината на своите класическа. 12 минути преди края Боби Борисов изтърва да намали. След разбъркване той шутира, но вратарят отклони в корнер.В 85-ата минута Петър Тончев се разписа за 3:0 с фалцов диагонален шут от дъгата в стил Тиери Анри.

След двубоя дупничани получиха купата за първото място в "Б" група и от следващия сезон се завръщат в елита. Варненци пък се спасиха от изпадане и на теория заради загубите на Калиакра и Дунав, които отиват при аматьорите.

Марек: Михайлов (46-Младенов), Б Николов, Виячки, Лахчев (к), Пидев, Стоилов (68-Хаджиниколов), Георгиев, Андонов, Тончев, Кръстовчев (61-Диков), Бибишков

Спартак 1918: Денчев, Събков, Патев, Дянков (к), Тодоров, Веселинов (46-Желязков), Кямил, Минчев, Ботев (67-Димитров), Борисов, Смирнов

Съдии: Мустафа Шевкед, Петров, Николов