Спартак 1918 изгуби с 1:2 в Бургас. Пропусна да изравни накрая

22.11.2014 / 16:21 0

Отборът на Черноморец победи Спартак 1918 с 2:1 в мач от XIV кръг на "Б" трупа в Бургас. Загубата е 13-та за варненци, които са на последно място в класирането с едва 3 спечелени точки.

В 10-ата минута Деян Христов откри след съмнително положение за засада, а в 35-ата удвои, възползвайки се от грешка в защитата

Между двете попаадения обаче варненци изпуснаха три гола. Първо голова атака на Пламен Иванов бе спряна с фаул, после Радулович излезе сам срещу вратаря, но се засуети и защитник изби. След това пък Събков изскочи сам срещу вратаря, но би в него. В 45-ата минута Пламен Иванов нахлу отдясно и шутира, но вратарят изби. Две минути по-рано Кристиян Калудов бе сменен и на негово място влезе Огнян Стефанов.

След почивката играта се разви равностойно, без положения пред вратите. Към края спартаклии натиснаха и след удар на Радулович топката облиза страничната греда. В 86-ата минута след пас на Радулович Николай Чипев опъна мрежата - 1:2.

В 89-ата минута Спартак пропусна да изравни. След вдигане на Радулович Краси Илиев стреля с глава от вратарското поле, но край гредата. Секунди по-късно се стигна до меле в наказателното поле на домакините, но кълбото излезе в аут.

Съставът на Спартак 1918: Крушарски, Маринчев, Донев, Тодоров, Калудов (43-Стефанов), Илиев, Яначков, Чипев, Радулович, Събков (89-Евт.Димитров), Пл. Иванов (75-Ст.Димитров)