Лудогорец победи Черно море с 2:0. Марк Клок дебютира за "моряците"

25.10.2014 / 21:20 0

Отборът на Лудогорец победи Черно море с 2:0 в мач от 13-ия кръг на "А" група. Попаденията отбелязаха Вандерсон в 52-рата минута след центриране на Жуниор Кайсара и Върджил Мисиджан в 75-ата със силен шут.

Мачът трябваше да стартира в 19:00 часа, но се забави с половин час. Причината е, че съдиите зъкъсняха заради лошите атмосферни условия и падналия сняг, пише "Спортал".

В 12-ата Черно море бе на крачка от гола, но Жуниор Кайсара изби топката от голлинията след удар на Марчин Бургхард.

Лудогорец отговори четири минути по-късно. Върджил Мисиджан подаде на Михаил Александров, който от добра позиция стреля с левия крак, но доста слабо

В 41-ата минута Мисиджан пропусна сам срещу вратаря. Холандецът преодоля бранител на гостите, но шутира право в стража Илко Пиргов.

В 52-арата минута след колективна грешка в защитата на гостите Вандерсон откри резултата, а в 75-ата минута Мисиджан уби интригата с мощен удар за 2:0.

В 80-ата минута дебют за Черно море записа Марк Клок. Холандецът смени Живко Петков.

Съставът на Черно море: Пиргов, Александров, Котев (ж.к.), Венков, Марчин (60-Расим, ж.к.), Дос Сантос, Паланков, Матиа (ж.к., 87-Д. Атанасов), Петков (80-Клок), Коконов, Манолов