2017-а е последната година, в която болидите изглеждат добре
Световният шампион за 2017 Люис Хамилтън сподели своето мнение, че това е последната година, в която болидите ще изглеждат добре. От следващия сезон болидите ще бъдат задължително обезопасени с т. нар. ореол.
Себастиан Фетел, който е сред ревностните защитници на новата мярка за сигурност, също призна, че ореолът не е особено привлекателен. Той, обаче, вярва, че естетиката все някак ще се подобри в бъдеще.
"Мисля, че колите ще изглеждат различно следващата година. Всичко, което аз съм видял досега, е различно. Но все пак ще трябва да свикнем."
Ореолът беше въведен с идеята пилотите да бъдат по-добре защитени, ако при евентуална катастрофа има отхвръкнали големи обекти като парчета от броня или гуми. Също така състезателите биха били по-добре предпазени при удар в стена например. Нововъведението предизвика полюсни коментари сред пилотите, както и вълна от критики и въпроси дали тази мярка е наистина необходима.
Освен във Формула 1, през 2018 ореол ще бъде използван във Формула 2, както и в други категории – например Американската Формула 3.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

