Масово убийство в Китай - жертвите са 19

29.09.2016 / 15:53 0

Кърваво масово убийство в село Ема, в югозападната китайска провинция Юнан, взе деветнадесет жертви, сред които има и деца.

Информационната агенция СИНА съобщи, че полицията вече е задържала заподозрян, написа БТА. Предполагаемият убиец е жител на същото село, роден през 1989 година.

Той е бил задържан в град Кунмин, столица на провинцията, на 200 км от мястото на престъплението. Мотивите за убийствата все още се изясняват, но говорител на полицията вече отхвърли версията за терористичен акт.

Телата на 19 души са били открити в шест жилища на селището Ема тази сутрин. Засега властите не съобщават подробности за престъплението. Сред жертвите има жени и най-малко 3 деца, съобщава Асошиейтед прес.

Това е едно от най-кървавите масови убийства в съвременната история на Китай, отбелязва агенцията. Поради стриктния контрол върху огнестрелните оръжия в Китай, обикновено масовите нападения се извършват с ножове, отрова или самоделни бомби.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама