Неделчо Добрев спаси дузпа с един здрав крак! Шегуват се, че се е бил с лъв в Африка (Снимки)

20.03.2017 / 13:58 -1

Който си може, го може. Това за пореден път доказа култовият варненски вратар Неделчо Добрев-Бирата, който спаси дузпа само с един здрав крак. Още в 4-тата минута Бирата хвана удара от бялата точка на футболист на Локомотив и помогна на своя Суворово да победи с 2:0 в Русе. Загубата е първа за локомотивци у дома през този сезон в Трета лига – Североизточна група.

43-годишният Неделчо пази само с един здрав крак, тъй като другия му бе в рани и с усукано коляно, вследствие на плонжове и рисковани спасявания по време на екзотичното му приключение в Африка, за което Петел писа по-рано днес. Съотборници се шегуваха с Бирата, че кракът му е пострадал от зъбите на лъв, с който се е бил в резервата Мореми в Ботсвана.

Иначе за гостите откри Данаил Борисов след премерен удар от дъгата на наказателното поле, в 75-ата минута с дежурен гол, паднал след удар от повече от 30 метра, се отчете Никола Василев. Срещата се проведе при изключително неблагоприятни условия - при силен вятър и на лош терен, като единоборствата и тактическото надиграване преобладаваха пред комбинативния футбол.

Повторен дебют за суворовци направи бившия капитан на тима Милен Стефанов, който въпреки надеждите които възлагаха на него от футболния съюз, реши да прекрати съдийската си кариера и да се завърне на терена като състезател.

Победата върна Суворово на четвъртата позиция във временното класиране с мач по-малко и четири точки след третия Калиакра.

На снимките: Неделчо Добрев по време на воаяжа си в Ботсвана.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!