Привърженици на Джулиан Асандж се събраха в Лондон за пикник, с който да отбележат рождения му ден

03.07.2021 / 23:30 2

фото: Cancillería del Ecuador, Уикипедия

Ако бъде екстрадиран и осъден, Асанж може да получи присъда от десетилетия затвор.

Десетки привърженици на основателя на WikiLeaks Джулиан Асандж се събраха в Лондон на Площада на парламента за пикник, с който да отбележат рождения му ден.

Асандж прекарва петдесетия си рожден ден в затвор във Великобритания, докато британският съд разглежда искането на Съединените щати за екстрадицията му.

Активистите заявиха, че искат да отправят своите най-добри пожелания към Асандж и да насочат вниманието на парламента към проблема.

На 4-ти януари съдът на Обединеното кралство отхвърли искането за екстрадиция, но от Вашингтон обжалват това решение.

Юридическият екип на Асандж казва, че изслушванията могат да отнемат години. Министерството на правосъдието на Съединените щати обвини Асандж в шпионаж и компютърни прониквания заради публикуването на хиляди класифицирани документи от WikiLeaks.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
5
Радостин (преди 5 години)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Асандж е  герой, осмелил се да каже  истината.
Всеки да си получи заслуженото !
1
0
ас (преди 5 години)
Рейтинг: 168336 | Одобрение: 25991
имам чуство че ако англичаните го екстрадират ще се "самоубие" като ебстйн и макафи.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама