Ритуал по освещаване на бойните знамена след малко във Варна

06.01.2018 / 09:41 0

снимка, архив

Ритуал по освещаване на бойните знамена на Военноморските сили ще се проведе пред катедралния храм „Св. Успение Богородично”.

Това съобщиха от пресцентъра на Военноморските сили.

Ритуалът ще се проведе на Богоявление от 10.15 часа на площад „Св. св. Кирил и Методий” пред катедралния храм, непосредствено след завършване на Богоявленската литургия, допълва Фокус.  Водосветът и благославяне на частите и техните бойни знамена се организират съвместно с Варненска и Великопреславска митрополия и Община Варна. В него ще участват представителни части от Варненския гарнизон и Представителният духов оркестър на ВМС.

 След благославянето на бойните знамена ще се проведе шествие до паметника на Христо Ботев, където с военен ритуал ще бъдат положени венци и цветя по случай 170 години от рождението му. След ритуала шествието ще продължи до Първа буна, където ще се проведе църковният ритуал „Велик Богоявленски водосвет” и хвърляне на кръста в морето. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама