Северна Ирландия поведе на България. На трибуните е и президентът Радев

12.10.2021 / 22:32 0

кадър: БНТ

Селекционерът Ясен Петров залага в титулярния състав на две двойки близнаци. На вратата застава Иван Караджов, а в защита пред него са Иван Турицов, братята Петко и Андреа Христови и Димитър Велковски

България и Северна Ирландия играят при 0:1 в сблъсък от 8-ия кръг на световните квалификации в група "С". "Лъвовете" излизат на стадион "Васил Левски" с намерението да измият срама от загубата с 1:3 от Литва и да си върнат самочувствието, предава sportal.bg.

Националите тъкмо бяха започнали да връщат интереса на българския запалянко към себе си след силните игри срещу Италия (1:1) и Литва (1:0), но изненадващо тимът се сгромоляса в реванша с литовците и допусна неприятно поражение с 1:3. Преди този мач "лъвовете" дори можеха все още да мечтаят да се доберат поне до второто място в групата и до участие на бараж, но надеждите им бяха разбити на парчета във Вилнюс.

снимка: Булфото

Ясен Петров започва с две двойки близнаци сред титулярите. На вратата застава Иван Караджов, в защита пред него са Иван Турицов, братята Петко и Андреа Христови и Димитър Велковски. В халфовата линия - Ивайло Чочев, Тодор Неделев и другата двойка близнаци - Радослав и Борислав Цоневи. В атака пък ще действат Кирил Десподов и Атанас Илиев.

Минути преди началото на срещата на трибуните пристигна президентът Румен Радев заедно със сина си. Държавният глава не седна в ложите на стадион "Васил Левски", а седна сред хората сектор "А".

Първата по-сериозна ситуация бе пред българската врата. В седмата минута Джордан Томсън стреля от дистанция, като първо начално Иван Караджов не се намеси добре, но в крайна сметка успя да прибере топката,

В 17-ата минута гостите отново бяха много близо до гола. Центриране отляво към Пади Макнеър, който бе оставен непокрит и само късметът и рефлексът на Караджов спасиха нашите от гол. В последвалия корнер Конър Уошингтън се оказа на стрелкова позиция от близка дистанция, но отново Караджов спаси.

Четири минути по-късно Томсън стреля от дистанция, но отново българският вратар бе на мястото си.

В 26-ата минута дойде първото по-опасно влизане на България в половината на съперника. Десподов получи топката на скорост отдясно, но си затвори ъгъла и опитът му за удар бе блокиран.

Десетина минути по-късно гостите откриха резултата. Центриране и удар с глава на Джош Магенис. Караджов отново спаси, но Конър Уошингтън се оказа най-близо до топката и я довкара във вратата. Първоначално страничният съдия вдигна засада, но след преглед на ВАР се оказа, че Андреа Христов покрива нападателя на Чарлтън и попадението бе признато.