ЦСКА и „Левски” завършиха 3:3 в зрелищно дерби

20.06.2020 / 18:29 0

Снимка: Булфото

Отборите на ЦСКА-София и "Левски" откриха с фантастично шоу за нашите стандарти шампионския плейоф на efbet Лига, пише Sportal.bg.

Пред около 12 000 зрители на стадион "Васил Левски" играчите на Милош Крушчич и Георги Тодоров завършиха 3:3. Двубоят беше пълен с обрати и драматични моменти, като и двата тима имат правото да съжаляват, че не спечелиха трите точки.

Янис Каргас си отбеляза автогол в 15-ата минута, след което последваха две греди на "червените" - Кери (20) и Гълъбов (32). Иван Горанов изравни от дузпа в 35-ата минута, Кали Тиам донесе пълен обрат в последните секунди на първата част. Греъм Кери пък изравни от дузпа в 58-ата минута. Симеон Славчев върна преднината на "сините" в 62-рата минута. Али Соу обаче изравни за трети път резултата в тази среща в 88-ата минута и оформи крайния резултат. Така двата гранда не успяха да се победят за трети път през този сезон.

Двата отбора на практика нямат шансове да настигнат шампиона "Лудогорец", който за поредна година ще ликува с титлата, но преследват второто място, което в момента се заема от "Локомотив" (Пловдив). "Червените" имаха и останаха с точка повече от "Левски", но пък "сините" са с предимство в преките двубои от редовния сезон, въпреки че те завършиха с две равенства -  2:2 и 0:0.