Урсула фон дер Лайен разкритикува американските мита

06.04.2025 / 23:40 1

Снимка Булфото

Европейският съюз е готов да защитава интересите си със съразмерни ответни мерки на митата на американския президент Доналд Тръмп и ще работи заедно с партньорите си в тази насока. Това заяви днес председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен след телефонен разговор с британския премиер Киър Стармър, предаде „Ройтерс“, цитирана от Нова ТВ.

Фон дер Лайен посочи, че 27-членният блок иска да работи в тясно сътрудничество с Великобритания в областта на сигурността и отбраната, и изрази безпокойство от протакането на Русия в усилията за постигане на мир в Украйна.

Тя ще се срещне със Стармър в Лондон на 24 април в рамките на Международната конференция за бъдещето на енергийната сигурност.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
ас (преди 1 годинa)
Рейтинг: 168336 | Одобрение: 25991
хайде стига с тея глупости. писна ми да слушам зза митата на тръмп сякаш сащ са първата държава в света която налага мита. тая патка само ни замиава с глупости докато у се опита да покрие всичките раследвания срешу нея. ако не знаете урсула фондермондер е разследвана за пране на пари във франция и май още една европейска държава.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама