Спартак отнесе Надежда с 3:0 и си уреди мач с Лудогорец. Иван Колев дебютира с гол

07.09.2021 / 17:48 0

Редактор: Недко Петров

e-mail: nedko_petrov_petel.bg@abv.bg

Снимка Фейсбук/ФК Спартак Варна

Спартак победи Надежда с 3:0 в мач от първия кръг в турнира за Купата на България в Доброславци. Така на 23-ти септември (четвъртък) варненският тим ще посрещне на свой терен шампиона Лудогорец в среща от 1/16-финалите в турнира. Победителят ще бъде определен в един двубой.

За варненци се разписаха Алекандър Стефанов (29), Иван Пенев (35) и дебютантът Иван Колев (80).

Треньорът Васил Петров направи много промени в стартовия състав и като титуляри започнаха футболисти, които играят по-рядко в мачовете от Втора лига и юношите Георги Дичев и Мартин Янакиев.

В началото на лошия, твърд и неравен терен Спартак изпълни няколко корнера, а Даниел Начев шутира над гредата от фаул.

Последва удар на играч на домакините, но Нисторов бе добре пласиран и изби.

Постепенно Спартак установи контрол върху играта и в 29-ата минута поведе в резултата. След центриране от корнер на Даниел Начев спартаклия отклони с глава топката към втора греда, Александър Стефанов я насочи отблизо към вратата и след като тя рикошира в коляното на защитник, влетя в мрежата - 1:0 за варненци.

След две минути при разбъркване в наказателното поле на гостите футболист на домакините уцели страничната греда.

В 35-ата минута Начев вдигна от фаул и Иван Пенев се разписа с глава - 2:0 за Спартак.

В началото на второто полувреме в игра се появи новият нападател Иван Колев и по този начин записа дебют за спартаклии. Само три минути след влизането си Колев пропусна да се разпише.

Най-добрият на терена Начев финтира няколко съперника и поднесе топката на чиста позиция на Колев, но той шутира с левия крак в аут. Останаха съмнения, че преди удара кълбото е отскочило от неравния терен и е попречило на Колев да стреля точно.

В 74-тата минута Иван Колев вкара топката във вратата след центриране на Иван Пенев, но голът бе отменен заради засада.

В 80-ата минута Колев все пак успя да открие головата си сметка. Той получи пас от дълбочина, надбяга защитник и шутира технично край вратаря - 3:0.

Съставът на Спартак:

1. Станислав Нисторов, 6. Генади Луго (21 - Николай Василев), 83. Иван Пенев, 3. Ибрям Ибрям, 66. Георги Дичев (46 - 13. Архан Исуф), 19. Никола Борисов, 22. Александър Стефанов, 45. Даниел Начев, 20. Николай Иванов (66 - 17. Цветан Илиев), 7. Георги Бабалиев (73. 9. Мехмед Сабри), 15. Мартин Янакиев (46 - 5. Иван Колев)

Резерви: 12. Християн Славов, 23. Владислав Мирчев

Съдия: Иван Иванов (София), асистенти: Владимир Велев (София), Марио Данаилов (Дупница), четвърти съдия: Мартин Спасов (Перник), съдийски наблюдател: Иван Кюркчиев (София)