15-годишна варненка със злато на висок скок при 20-годишните

27.01.2020 / 09:51 0

Състезателката на варненския СКЛА Евър Ивайла Тодорова прави истински фурор тази година. След като спечели златен медал на националния шампионат по лека атлетика до 18 години, сега тя триумфира на висок скок и в турнира до 20 години, който се проведе в София.

Тя стори това с лично постижение - 167 см. Същата височина скочи и Пламена Миткова от Локомотив Пловдив (също личен рекорд), с което и двете си разделиха първото място. Само преди седмица Ивайла скочи 166 см за златния медал при по-малките. Любопитното за възпитаничката на Цонка Господинова и Крум Крумов е, че тя започва да тренира висок скок точно преди година.

Друг състезател на клуба - 18-годишният Еркан Низам, се пребори за сребърния медал на 1500 м. Той финишира 27 стотни зад първия (4:11:15). Ивайла и Еркан са ученици на Спортно училище “ Георги Бенковски “ гр. Варна.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама