15-годишните “моряци” победиха Национал в София

01.03.2020 / 14:28 1

Отборът на Черно море записа успех с 3:2 при гостуването си на Национал в София в мач от 17-ия кръг от Елитната група до 15 години. Домакините поведоха от дузпа в 10-ата минута, но само пет минути по-късно възпитаниците на Станислав Стоянов успяха да изравнят. Дейвид Луканов центрира отдясно, а Кристо Емилов изпревари бранител и с крак реализира за 1:1.

В 25-ата минута варненци успяха да стигнат до пълен обрат. Толга Мюрвет вкара за 2:1 с удар от границата на наказателното поле.

След почивката домакините създадоха няколко добри атаки, при една от тях успяха да изравнят. След центриране и рикошет топката се отклони на задна греда, където футболист на Национал вкара за 2:2. В 65-ата минута Толга Мюрвет центрира в наказателното поле, Любомир Найденов с крак намери нахлуващия Дейвид Луканов, който с глава донесе успеха на “моряците” за 3:2.

В следващия кръг Черно море приема Витоша 13. Срещата е на 5 март от 10 часа на стадион “Корабостроител”.

Съставът на Черно море: Денислав Стойчев, Константин Веселинов, Артур Аветисян, Константин Николов, Борис Стойков, Дейвид Луканов, Толга Мюрвет, Пламен Аршев, Радослав Петров, Кристиян Евдокиев, Кристо Емилов (Сава Дичевски, Виктор Арсовски, Динко Тенев, Васил Атанасов, Любомир Найденов)