15-годишните "моряци" пердашат като гости

25.10.2019 / 15:26 0

15-годишните таланти на Черно море победиха с 2:0 като гости Асти АБ (Хасково) в мач от 10-ия кръг на Елитната група в тази възраст.

“Моряците” на Станислав Стоянов стартираха силно срещата, но успяха да открият резултата едва три минути преди края на първата част. Толга Мюрвет намери с прецизен пас Кристиян Евдокиев, който останал сам срещу вратаря реализира за 1:0. Преди това варненци имаха още три чисти ситуации за гол, но не успяха да ги реализират. Първо Дейвид Луканов проби мощно по фланга и намери Пламен Аршев в наказателното поле, който от съвсем от близо стреля във вратаря. Малко след това положение Кристиян Евдокиев пък също не успя да вкарат 4-5 метра.

Четири минути след почивката Толга Мюрвет с диагонален пас зад защитата намери Радослав Петров, който с глава прехвърли вратаря за 2:0. Малко след това гол на Дейвид Луканов не бе зачетен заради много спорно отсъждане за засада.

До края на мача Радослав Петров и Кристиян Евдокиев можеха да направят резултата класически, но пропуснаха добри възможности.

В следващия кръг Черно море приема Берое. Мачът е от 10,30 часа на 31 октомври (четвъртък).

Съставът на Черно море: Сава Дичевски, Валентин Калъчев (57-Ивайло Попов), Михаил Николаев, Артур Аветисян, Дейвид Луканов, Николай Костадинов (45-Динко Тенев), Пламен Аршев, Кристиян Евдокиев, Радослав Петров (62-Любомир Найденов), Толга Мюрвет, Константин Веселинов.