Задържаха 16-годишен в Сингапур по подозрение в тероризъм

28.01.2021 / 13:51 0

Снимка Pexels

Заподозряха младеж в терористични планове и го задържаха в Сингапур. 16-годишният е бил задържан по подозрение в планиране на убийството на мюсюлмани в две джамии в годишнината от атаките в Крайстчърч, Нова Зеландия, предаде Би Би Си, цитирана от БНР. Повлиян от атентатора Брентън Тарант, младежът имал намерение да убие с нож жертвите си и да предава на живо атаката в интернет. Той е най-младият задържан по силата на Закона за вътрешната сигурност, който позволява арест без съд.

Младеж на 16-годишна възраст е бил задържан в Сингапур по подозрение в планиране на убийството на мюсюлмани в две джамии в годишнината от атаките в Крайстчърч, Нова Зеландия, предаде Би Би Си. Повлиян от атентатора Брентън Тарант, младежът имал намерение да убие с нож жертвите си и да предава на живо атаката в интернет. Той е най-младият задържан по силата на Закона за вътрешната сигурност, който позволява арест без съд. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама