16-годишен подобри световен рекорд на Юсеин Болт

07.12.2024 / 22:02 1

Пиксабей

Детото чудо на леката атлетика Гоут Гоут подобри един от рекордите на легендарния Юсейн Болт.

16-годишният австралиец остави в историята постижението на ямаеца на 200 метра до 16 години на 20.04 секунди и стана най-бързият в тази възраст на дистанцията, като подобри и националния рекорд на Питър Норман, който се задържа 56 години, пише Фокус.

Старото върхово постижение на Болт бе 20.13. Сега 20-годишният Ерийн Найтън е единственият с по-добро време от Гоут на 200 метра гладко бягане (19.84) в историята до 18 години.

Гоут Гоут е дете на родители от Южен Судан, които емигрират в Австралия. Той самият е роден на най-малкия континент на Земята в град Бризбън.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
1
MrBean (преди 1 годинa)
Рейтинг: 232918 | Одобрение: -2102
Дано не кажат че е зобил.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама