2 години затвор за мъж за убийството на бездомник в Хасково

12.02.2026 / 14:47 4

Булфото

Окръжният съд в Хасково наложи ефективна присъда от две години затвор спрямо мъж, причинил смърт по непредпазливост, съобщиха от съда. 

Калоян Карагьозов (34 г.) бе привлечен под отговорност за случая от 3 май 2025 година, когато в парк в областния център нанася побой на водещия скитнически живот Младен Иванов (51 г.).

Пострадалият с четири счупени ребра и контузия на бял дроб не потърсил лекарска помощ след инцидента и на седми май издъхнал на пейка в центъра на Хасково.

Карагьозов трябва да изтърпи наказинето при първоначален "общ" режим. Той е осъден и да заплати направените на досъдебното производство разноски за извършени експертизи в размер на 2371,58 евро - 4638,40 лева. От срока за излежаване се приспада времето, в което той е бил в следствения арест.

Тази мярка му бе определена на девети май миналата година. Тя бе потвърдена от Апелативния съд в Пловдив на 15 май. Искане за изменение на задържането в ареста бе отказано от Окръжния съд в Хасково и на 28 ноември миналата година. 

Присъдата подлежи на обжалване и протест пред Апелативен съд-Пловдив, предаде БТА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
kris (преди 5 месеца)
Рейтинг: 638872 | Одобрение: 126237
Вярно Кроне....егати правосъдието при убийство !!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
1
0
cron1 (преди 5 месеца)
Рейтинг: 163315 | Одобрение: -23790
Антиправосъдие, насърчаващо убийствата! Няма такава държава! 
Марио Кроненберг
3
0
уйчо (преди 5 месеца)
Рейтинг: 136076 | Одобрение: 9716
Това си е поощрителна присъда.
1
0
MrBean (преди 5 месеца)
Рейтинг: 232981 | Одобрение: -2119
Браво! Те това е правосъдие.Срещаш някого,пребиваш го до смърт,плащаш си и 2 години,тоест няма да лежи.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама