3 от 3 за ЦСКА и Любимец-13. Лудогорец стъпи накриво в Първа лига на МФЛ-Варна

23.10.2018 / 12:30 2

Два отбора са с пълен актив от 9 точки след третия кръг на първенството на Първа лига от МФЛ-Варна. Това са МФК ЦСКА и Любимец-13, докато Лудогорец (Доброплодно) направи първа грешна стъпка, допускайки равенство.

"Червените" се утвърдиха на лидерската позиция, след като надделяха с 2:1 над МФК Макао. Юлиан Димитров откри резултата в 9-ата минута, а Пламен Иванов успокои своите с второ попадение в 25-ата. Три минути преди края на срещата Димитър Ангелов върна футболистите на Макао в двубоя, но в оставащото време те не успяха да стигнат до равенството.
Любимец-13 пък в трети пореден мач би с минимална разлика, но за първи път вкара повече от един гол - цели четири. Галин Милков и компания надиграха с 4:3 МФК Балерините. През първото полувреме обаче авансът бе за сребърните медалисти от миналия шампионат. Те повеждаха на два пъти чрез Николай Илиев (7`) и Симеон Георгиев  (15`), а между тях Николай Байчев (14`) бе изравнил. През втората част събитията на терена бяха доста драматични. Любимец-13 успя да стигне до обрат след два гола на Борислав Рангочев в 22-ата и 32-ата мин. Две по-късно Николай Илиев изравни за Балерините, но Николай Байчев се превърна в герой за своите в 38-ата мин., носейки им трета поредна победа.
В третия мач от програмата на кръга за първи път се случиха две неща - Лудогорец (Доброплодно) не успя да победи, а СОД-DSC стигна до първа точка. Срещата завърши 2:2. Илия Блажев даде аванс на "охранителите" в 5-ата мин., а Валери Даскалов изравни в 10-ата. Символичният гост "докосна" победата след гол на Калин Денев в 28-ата, но две мин. преди края Георги Панайотов донесе точката на "орлите".
МФК Дубала се нареди веднага след първата тройка в класирането, след като постигна втора поредна победа, надигравайки с 3:2 МФК Волов. Бронзовият медалист от миналата година дръпна с 3:0 след голове на Ивайло Станчев (3`), Пламен Цветков  (7`) и  Златин Жеков  (25`), а съперникът му се върна в мача чрез Пламен Жеков  (28`) и Добромир Димитров  (37`), но за повече нямаше сили.
МФК Пекарни Чочо записа първата си победа в това първенство, след като надигра с 8:3 Godzila, който се закотви на последната позиция без нито една спечелена точка. "Пицарите" успяха да поведат чрез Петьо Василев минута преди края на първото полувреме. След почивката паднаха цели 10 гола в рамките на 16 минути. "Пекарите" обърнаха с два гола на Деян Давидов (24`, 25`), но Петьо Василев изравни в 27-ата. Нов гол на Давидов (27`) и попадение на Атанас Алексиев (30`) доведоха нещата до 4:2. Силите на "пицарите" стигнаха само за още един гол, дело на Димитър Йолов в 31-ата мин., след което "пекарите" вкараха четири безответни чрез Симеон Момчилов (33`), Валентин Василев (39`) и Никола Николов (39` и 40`).