3 варненски победи в 4-ия кръг на държавното по плажен футбол

03.08.2019 / 22:17 0

Интересни двубои предложи днешният четвърти кръг от държавното първенство на България по плажен футбол, като за разлика от вчера те не бяха особено резултатни.

МФК Спартак поведе с 4 точки на върха в класирането, след като би втория в таблицата Свети Никола с 11:1. Бургазлии бяха без доста от основните си футболисти, което и повлия за убедителната разлика. Пет попадения за успеха на възпитаниците на Симеон Христов реализира Филип Филипов, с хеттрик се отчете Георги Димитров, два пъти точен бе Калоян Цветков, а веднъж се разписа Иван Мартинов. За Свети Никола голът бе дело на Костадин Джамбазов, който удари и две греди. Това бе първо поражение на бургазлии, като те са с 8 точки, а Спартак е с пълен актив от 12. Играч на мача стана Калоян Цветков.
В един от най-интересните двубои досега Спортната асоциация на МВР победи ФК Русе след изпълнение на дузпи. Редовното време и продължението завършиха при резултат 2:2, а след това двата тима си биха по 6 дузпи, в които "полицаите" вкараха 4 срещу три за отбора от крайдунавския град. Първият гол падна чак в деветата минута на втората третина, когато точен бе Николай Божков. В четвъртата от заключителните 12 минути Костадин Меразчиев направи 2:0 за СА-МВР. Футболистите на Русе обаче не се предадоха и в 31-ата мин. Александър Иванов намали от дузпа. Само 2 мин. по-късно Мартин Недков с прецизен удар вкара топката в мрежата на Костадин Иванов и така прати срещата в продължение - 2:2. В него попадения не паднаха и се стигна до изпълнение на дузпи. Играчите пропуснаха първите четири удара - по два за всеки отбор, след което си реализираха по три дузпи. Костадин Иванов обаче хвана още един шут към вратата му, а Меразчиев стреля точно след това и донесе победата на СА-МВР. Според регламента, "полицаите" получават една точка за успеха, като именно с нея изпреварват днешния си съперник във временното класиране и са трети със 7 точки. За Играч на мача тук бе определен Мартин Недков.
Отборът на Медицинския университет-Варна спечели първата си победа в държавното. На игрището в Стара Загора възпитаниците на Георги Филипов надиграха домакините от Верея с 2:1. Това стана след обрат, като играчите на Никола Христов водеха в резултата до началото на третата част. Евгений Михов успя да открие резултата с гол от дузпа три секунди преди края на стартиращата третина. Опитният Георги Бомбов изравни в първата от заключителните 12 минути, а Димитър Нейков донесе успеха на "медиците". Бомбов бе избран за Играч №1 на срещата.
Любимец-13 записа втора победа в държавното, надигравайки друг варненски тим - Локомотив, с 5:2. Това са първи пълни три точки за Галин Милков и компания, които взеха само една за успеха си над Верея в Бургас, тъй като той бе след изпълнение на дузпи. Мануел Тахмисян откри резултата за Любимец-13 в 3-ата мин., а Драго Младенов изравни в 7-ата. Александър Александров даде аванс на "любимците" малко преди края на първата третина. През вторите 12 минути Тахмисян и Атанас Атанасов направиха 4:1, а Любослав Пенев намали за "железничарите". Крайното 5:2 оформи Атанас Атанасов в 29-ата мин. на двубоя. Играч на този мач стана Георги Минков.
Утре ще се проведе петият от общо седем кръга тази година. В 9,30 играят Любимец-13 и ФК Русе, в 11,00 е срещата СА-МВР - Свети Никола, в 12,30 започват МФК Спартак и Верея, а в 14,00 е двубоя Локомотив - МУ-Варна.