30 гола в първите 5 мача от държавното първенство по футзал

11.11.2019 / 14:27 0

Общо 5 мача се изиграха от първия и втория кръг на Национална лига футзал през уикенда, като в тях отборите отбелязаха общо 30 гола.

В зала „Монбат“ в Русе ФК Русе отстъпи с 2:3 срещу Черно море футзал. За домакините се разписаха Атила Юмер и Мартин Недков, а за гостите Бойчо Марев, Алексей Степанов и Павлин Кузов. 20 секунди преди края на срещата резултатът бе равен, за да дойде победното попадение на Пистата.

В първия мач от кръга в зала „Владислав“ във Варна шампионът Варна сити и Левски завъртяха зрелищно реми 4:4. За домакините се разписаха Николай Иванов -3 и Петър Петров.  За "сините" реализираха Юли Христов, Дани Несторов и Добрин Михайлов-2.  Гостите поведоха с 2:0, а Варна сити отвърна с цели 3 гола до 35-ата минута. В последните 3 минути двата тима си отбелязаха нови 3 гола за крайното 4:4.

Във втората среща Черно море Мания, които направиха сериозна селекция и са водени от сръбски специалист, разгромиха УНСС със 7:0. Точни бяха Пламен Стойков-2, Георги Карагеоргиев-2, Петър Радев, Георги Танев и Станислав Джамбазов.

Победи постигнаха отборите на УНСС и Левски при гостуванията си във Варна във втория кръг от Национална лига футзал.

„Студентите“ победиха шампиона Варна сити с 3:0.  Резултатът откри Стамен Арсов в 15-ата минута, а четвърт час по-късно Николай Иванов от домакините си отбеляза автогол. Крайния резултат оформи Тодор Жеков в 34-ата.

В другата среща в зала „Владислав“ Левски се поздрави с успех над Черно море Мания с 5:2. „Сините“ дръпнаха с 5:0 с голове на Добрин Михайлов (5, 28), Дани Несторов (21, 35) и Владимир Бахъров (36). Варненци вкараха два гола след автогол на Добрин Михайлов (38)  и попадение на Станислав Джамбазов (40).