40 % от собствениците на имоти в Маями, Ню Йорк и Лос Анджелис посочиха, че се чувстват бедни
Пиксабей
В Съединените щати все повече собственици на жилища се сблъскват със сериозни проблеми заради неспазването на „правилото за 30%“ за жилищните разходи, посочва pixotab.com.
Този проблем води до голям брой семейства, които живеят извън възможностите си и се считат за „бедни“. Независимо дали се дължи на високите лихви или на избора да живеят в скъпи райони, засегнатите собственици са изправени пред финансови затруднения, които имат дългосрочни последствия.
Според анализ на ChamberofCommerce (Бюрото за преброяване на населението на САЩ), повече от 27% от собствениците на жилища са обхванати от този проблем.
Последиците са особено сериозни в големите градове като Маями, Лос Анджелис и Ню Йорк, където 4 от 10 собственици на жилища се считат за „бедни“.
Хаялея, Флорида, е на първо място в топ 5 на градовете с най-много „бедни“ собственици на жилища, като 59,3% от тях са изправени пред този проблем.
В Лос Анджелис, Калифорния, този процент е 48,7%, а в Ню Йорк Сити – 45,3%. Маями и Холивуд във Флорида, заемат съответно четвърто и пето място със съответни 44,6% и 44,3% „бедни“ собственици на жилища.
Коренът на този проблем често се крие във високите жилищни разходи, които включват месечни ипотечни вноски, данъци върху собствеността, застраховка и комунални услуги. Със средният доход на домакинство, който се колебае между $64,386 и $122,032 в различните градове, мнозина собственици са принудени да харчат значителен дял от доходите си за жилищните си разходи.
Ситуацията се засилва и от високите лихви по ипотеките, които правят жилищните кредити недостъпни за много семейства. В комбинация със скъпите жилищни пазари в някои райони, това води до тежки финансови тежести за собствениците.
Правителството и заинтересованите страни трябва да обърнат внимание на този проблем и да се насочат към намирането на решения, които да помогнат на собствениците на жилища да се справят със своите разходи и да живеят по-финансово устойчиво.
По-достъпни ипотечни кредити, реформи в жилищните политики и увеличение на доходите на работещите са само част от възможните решения за намаляване на броя на хората, които се борят да си позволят жилище.
В противен случай ситуацията може да се влоши още повече и да има дългосрочни отрицателни последици за икономиката и обществото като цяло.
Ето нашата инфографика:
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!