40 000 нелегални никотинови вейпове са задържани на Митниците от началото на годината

16.02.2025 / 18:13 0

Снимка Pixabay

40 000 нелегални никотинови вейп устройства са задържали митничарите само за месец и половина от началото на годината.

25 000 нелегални вейпа са задържани при проверки на Митница - София, като количеството е сравнимо със задържаното през цялата минала година, пише Факти.

Това са ненаркотични вейпове, но проблемът е, че не отговарят на изискванията на закона - еднократни са, но съдържат 15-25 милилитра течност, а никотиновото съдържание често пъти е над 2%, като изискванията са да е под този праг. Има и такива с по 5% и повече никотиново съдържание.

Също така са задържани вейпове, в които уж няма никотин, но се оказва, че съдържат големи дози. Идват най-често от Китай, но и от ред други държави.

Поръчват се в търговски количества - между 100 и хиляди, една от големите пратки е била с 5500 вейпа. Получатели са физически лица, които после ги дистрибутират на черно.

Получателите са до 25-годишни, като има и няколко случая с непълнолетни лица, които са опитали да "завъртят бизнес" с поръчка на 100-200 вейпа с пари от родителите си.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама