След 10 дни самолечение вкъщи почина 48-годишен мъж от Благоевград
Снимка: Pexels
Мъж от Благоевград с вируса е починал на 48 години. Това обяви днес на заседанието на Областния кризисен щаб директорът на РЗИ-Благоевград д-р Калоян Калоянов.
"Той е антиваксър, категорично е отричал съществуването на заболяването и се е съмнявал в ефективността на ваксините. Десет дни е бил вкъщи в тежко състояние. В последните дни е потърсил лекарска помощ. За съжаление, изходът е летален. Приятелката му също е била положителна, влезнала е в болница и го е изкарала леко", каза още д-р Калоянов и призова за по-бързи темпове на ваксинация, пише "България Он Еър".
По думите му 86 061 са направените ваксини на територията на областта, с което заемаме седмо място в страната по брой имунизирани. Като процентно съотношение – 16.5%.
"Имаме достатъчно ваксини. На много от ваксините обаче скоро ще изтече срокът на годност, правят се постъпки и за дарения на съседни страни", каза още той, цитиран от БНР.
Заболеваемостта е 363 на 100 000 души. В болница са настанени 264 души, шестима от които са в интензивни отделения. Днес предстои да бъдат открити още легла за лечение на Ковид болни в лечебните заведения от област Благоевград.
"За момента нямаме напрежение за липса на легла за хора, които желаят да бъдат хоспитализирани. Все още имаме колеги, които не са ваксинирани, както и такива, които отказват да влизат в отделенията, има и недостиг на кадри, което е проблем", допълни директорът на РЗИ-Благоевград.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

