5,7 по Рихтер разтресе Босна, има загинала жена
Снимка: Булфото, архив
Земетресение с магнитуд 5,7 по скалата на Рихтер разтресе Босна. Жена е загинала в резултат на труса тази нощ, информират местни медии. Няколко души са пострадали, има материални щети по множество сгради. Местни жители съобщават, че част от градовете Мостар и Чаплина са без електричество, а на много места хората излязоха в паника по улиците.
Земетресението с магнитуд 5,7 по скалата на Рихтер разлюля Босна малко след полунощ българско време.
По данни на Европейския средиземноморски сеизмологичен център епицентърът на труса е бил на 42 километра югоизточно от град Мостар и на дълбочина 5 километра.
Земетресението беше усетено и в Хърватия, Италия, Черна гора, Сърбия и Aлбания
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

