51 милиона ще бъдат първите ваксинирани в Бразилия

13.12.2020 / 12:10 1

Снимка Flagove.com

Бразилското правителство иска да ваксинира първо около една четвърт от населението. Страната публикува дългоочаквания си план за ваксинация срещу коронавируса, предаде Ройтерс. Планът предвижда през първата половина на 2021 г. да бъдат ваксинирани 51 милиона души, или около една четвърт от населението, предаде Булнюз.

В документ, изпратен до Върховния съд, който беше дал на правителството срок за съставяне на плана, здравното министерство съобщава, че ще бъдат доставени 108 милиона дози, като приоритет ще има ваксинацията на уязвимите групи от населението - здравните работници, възрастните хора и общностите на коренните жители. За ваксинацията на един човек са необходими две дози. Според плана за спиране на пандемията, трябва да бъдат имунизирани 70 на сто от населението, или около 148 милиона от общо 212 милиона. Сегашният план покрива едва една трета от тази цел. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
kris (преди 5 години)
Рейтинг: 638505 | Одобрение: 126090
И кой ще плаща....? До момента 22% отказват ваксиниране....И как ще се ваксинират бедните бразилци, живеещи във Фавелите, ако се плаща.....??
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама