8 май – Световен ден на Червения кръст и Червения полумесец

08.05.2022 / 00:36 0

снимка: Булфото

На 8 май се отбелязва Световния ден на двете най-големи хуманитарни организации в света – Червения кръст и Червения полумесец.

На този ден преди 192 години е роден големият човеколюбец Анри Дюнан – идеолог и създател на международното червенокръстко движение. Днес 192 национални дружества на Червения кръст и Червения полумесец изповядват неговите идеи за хуманност, солидарност, взаимопомощ на фона на новите критични предизвикателства на динамично променящия се свят. Сред тях е и създаденият преди 144 години Български Червен кръст.

В момента хиляди  доброволци осъществяват мащабна кампания в подкрепа на пристигашите в страната бежанци от войната в Ущрайна. Това е поредният хуманен акт пред лицето на страданието, а успехът на кампанията е доказателство за наличието на висока социална отговорност у българина, на съпричастност, човеколюбие и благородство, на доверие към Българския Червен кръст.

Няма друга кауза, която по такъв безспорен и категоричен начин да обединява хора с различни професии и образование, с различна расова, национална, политическа и религиозна принадлежност. Една огромна армия в служба на хуманността, милосърдието и солидарността.

Честит празник!

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама