АЕЦ се изключи автоматично

16.02.2017 / 16:22 1

Кои са държавите с най-много ядрени реактори в света? Словенската ядрена електроцентрала в Кръшко автоматично е спряла работа в резултат на проблем с постъпването на вода, съобщи операторът на централата и изключи всякаква опасност от изтичане на радиация. „Процедурата по изключване беше задействана поради аномалии в клапата, която регулира системата за постъпване на вода”, съобщиха от АЕЦ Кръшко, съобщава Actualno.com. 

Инцидентът става три месеца след затварянето на централата за редовна профилактика. АЕЦ е на 25 км. от Загреб, отбелязва AFP. 700-мегаватовият реактор „Уестигнгхаус” в АЕЦ Кръшко е построен по времето на бивша Югославия и влиза в експлоатация през 1983 година. След разпадането на Югославия АЕЦ Кръшко е под съвместното ръководство на Словения и Хърватия. Ядрената централа осигурява около 20 на сто от електроенергията в Словения и 15 на сто от тези в Хърватия, пише още БГНЕС. Първоначално централата трябваше да бъде затворена през 2023 година, но преди 2 години Любляна и Загреб решиха да удължат срока на експлоатацията й с още 20 години.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
kris (преди 9 години)
Рейтинг: 647018 | Одобрение: 128258
Статията започва с въпрос , на който не се дава обяснение.....Все пак за тези които ги интересува.....САЩ имат 99 реактора , Франция 58 , Япония 43 , а Русия има 34........!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама