Адв. Хаджигенов: Служебното правителство ще е на ГЕРБ и малко на Пеевски

13.08.2024 / 16:06 2

кадри YouTube/Факти

редактор Веселин Златков

„Следващите избори няма да променят нищо. Ще намалее резултата на „Кирчовците”, както и на ГЕРБ. Надявам се ДПС да се самоизядат, БСП какво да коментираме, но друго няма да се промени”, тази прогноза направи в предаването на Лили Маринкова в YouTube канала на „Факти” адв. Николай Хаджигенов. Общественикът и политик, познат от „Отровното трио” и „Ние идваме!” прогнозира също, че служебният кабинет, който ще проведе следващия парламентарен вот ще е под влиянието на ГЕРБ и част от него ще е на Пеевски.

„Служебният кабинет никога не е бил под контрол и това е зло”, коментира Хаджигенов, който остро осъди последните промени в Конституцията, касаещи служебните правителства, като правени от хора, които нямат нищо общо с правото.

„Лошото е, че те не се държат като служебни, а като истински правителства. Не е редно, не е законно това”, заяви юристът.

Адвокатът каза също, че за служебния премиер Горица Грънчарова-Ковачева не се знае нищо и вероятно нищо няма да се знае и след като напусне поста. Според Хаджигенов обаче, ако ѝ стиска, тя трябва да махне вътрешният министър Калин Стоянов.

„Особено след цирка, който направи вчера”, допълни той, визирайки полицейските протести в защита на служебния министър. „Какво толкова е направил Калин Стоянов, че трябва да остане?”, попита риторично Хаджигенов.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
0
kjk (преди 1 годинa)
Рейтинг: 159825 | Одобрение: 17575
Хаджигенов,кога ще вадим ковчезите на жълтите павета???:devil:Ангелче:woot:
2
0
Серж (преди 1 годинa)
Рейтинг: 229219 | Одобрение: 45934
И аз това питам - КАКВО толкова е свършило Облото министърче, та такива театрални протести в негова защита от нищоправещите тюфлеци?...Болест

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама