Александър Николов и Кучине Лубе (Чивитанова) бяха детронирани като носители на Купата на Италия

31.12.2025 / 00:15 0

кадър: Макс спорт

Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) бяха детронирани като носители на Купата на Италия. Играчите на Джампаоло Медей се бориха здраво като гости на гранда Сър Суса Скай (Перуджа), но отстъпиха с 1:3 (17:25, 25:22, 22:25, 16:25) в последния мач от 1/4-финалите на турнира, игран тази вечер в пълната зала "Пала Бартон Енерджи".

По този начин Лубе, който спечели трофея през миналия сезон, няма да има възможност да го защитава.

От друга страна Перуджа продължава напред към финалната четворка за Купата на страната, която ще се проведе на 7-и и 8-и февруари 2026-а (събота и неделя) в Болоня. Там, на полуфиналите, "червените дяволи" ще срещнат коравия тим на Рана (Верона), който по-рано днес елиминира Алианц (Милано) след 3:0 гейма.

Алекс Николов изигра нов силен мач за Лубе и отново стана най-резултатен с 16 точки (2 аса) предаде Спортал. 

Матиа Ботоло (1 блок, 2 аса) и Ерик Льопки (1 ас) добавиха съответно 14 и 12 точки, но и това не беше достатъчно за успеха.За домакините от Перуджа най-полезен стана Уасим Бен Тара с 18 точки (1 блок, 1 ас). Олег Плотнитский (5 аса!) и Камил Семенюк (1 блок) реализираха още 15 и 14 точки за победата.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама