Александър Везенков помогна за важна победа на "Олимпиакос"

04.05.2023 / 00:35 0

снимка: БК Олимпиакос /Фейсбук

Александър Везенков и съотборниците му от "Олимпиакос" победиха турския "Фенербахче" 72:71 като гости в Истанбул в третия двубой от четвъртфиналните плейофи в баскетболната Евролига за мъже и поведоха с 2:1 успеха. Играе се до три победи от пет възможни мача, а при успех в четвъртия двубой пак в Истанбул на 5 май "Олимпиакос" ще се класира за Финалната четворка. При равенство от 2:2 победи, петата среща ще се проведе в гръцката столица Атина на 9 май, предава 24 часа.

Спортистът номер 1 на България за 2022 година Везенков отново бе сред най-добрите на терена за "Олимпиакос" и заедно с Костас Слукас бе в основата на победата на гръцкия тим. Националът реализира 17 точки, 4 борби и 1 открадната топка за 26 минути на терена, а Слукас завърши с 25 точки, 4 борби и 6 асистенции. Гръцкият гард вкара и решителна тройка в последната секунда от трудна позиция, за да осигури успеха на своя отбор.