Алекси Алексиев: Без поезията на изкуството ще ставаме все по-прости и по-глупави
Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв
Българинът има нужда от комедия. Ние виждаме какво се случва в театралния свят - комедиите са разпродадени за месеци наред. Т.е. има я тази жажда и тя се дефинира - пазарът ни го показва.
Това коментира пред Нова тв актьорът Алекси Алексиев.
Липсва ми комедията в живота, липсва ми да се надсмиваме над себе си. Липсва ми сатиричната комедия - нещо, което американците го владеят фамозно, тяхната политическа сатира. Имаме нужда от една наистина красива лекота, но не изпразнена от смисъл. Хубаво е да имаме комедия, която не само да ни разсмива, но и да ни кара да се замисляме по важни теми, да ни провокира. Но комедията трябва да ни движи към това да бъдем действени, посочи актьорът.
Българите сме далеч от европейското и световното семейство. Преди няколко месеца излезе чудесна българска черна комедия, която за съжаление не стигна до късата листа на Оскар-ите, но то това се дължи на нищожното държавно финансиране. И като казвам, че е нищожно, имам предвид не големите страни, а се сравнявам със съседите ни - Сърбия, Македония, Румъния, държави, които инвестират активно и така вдигат и духа, и нивото, коментира той.
Имаме страхотни режисьори, които вкарват своите филми в големите фестивали, но филмите се правят с пари, иначе не става, посочи той.
Н емисля, че забързаното ежедневие на хората им пречи да се потопяват с историите, в поезията на изкуството. Защото без поезията ние ще ставаме все по-прости и по-глупави. Ние имаме нужда от духовното, така че е важно и комерсиалното и смисленото да се срещат, смята актьорът.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

4
1
