Али Хаменей: Зашлевихме САЩ в лицето
Снимка: wikimedia.org
Иранският върховен лидер Али Хаменей коментира ракетното нападение срещу бази с американски войници в Ирак, предаде Би Би Си.
„Зашлевихме ги в лицето“, заяви аятолахът на Ислямската република. Той посочи, че е важно да се сложи край на корумпираното присъствие на Съединените американски щати в региона. Атаката по бази в Ирак бе извършена дни след убийството на генерал Касем Сюлеймани, пише fakti.bg.
При иранските нападения тази нощ срещу обекти в Ирак са изстреляни 22 ракети, но няма пострадали иракски войници, обяви иракската армия. В Иран твърдят, че са били убити 80 американски войници, но тази информация не е потвърдена.
Иранският върховен лидер описа убития генерал Сюлеймани като свой приятел и велик боец. Още след убийството на генерала Иран се закани да отмъсти на американския враг. Иранската армия отново призова американските сили да напуснат Близкия изток.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

