Американската Захарова: Ако не бяха САЩ, французите днес щяха да говорят на немски

17.03.2025 / 21:04 1

Кадър Ютуб

Белият дом се противопостави на призивите на френския евродепутат Рафаел Глюксман САЩ да върнат Статуята на свободата. От администрацията на Доналд Тръмп заявиха, че ако не е била американската помощ през Втората световна война, днес Франция щеше да говори на немски", предаде АФП, цитирана от БТА.

"Бих искала да напомня на този неназован, нискоразреден френски политик, че единствено и само заради САЩ французите днес не говорят на немски, така че те трябва да са много благодарни на нашата велика страна", каза пред репортери прессекретарят на Белия дом Каролайн Левит (на снимката), предаде Новини.бг.

Вчера френският депутат от Европейския парламент Рафаел Глюксман заяви по време на митинг, че САЩ вече не заслужават излятата във Франция Статуя на свободата в Ню Йорк и че трябва да я върнат.

Повод за думите му станаха промените в американската външна политика при управлението на републиканеца Доналд Тръмп.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
1
cron1 (преди 1 годинa)
Рейтинг: 163557 | Одобрение: -23828
Глупости! И без САЩ, Хитлер беше обречен! За атомната бомба, даже няма да споменавам...
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама