Американската армия ще се обзаведе с водороден пикап

05.10.2016 / 03:53 2

Догодина щатските военни започват изпитания на водороден пикап. Автомобилът горивни клетки е построен на базата на Chevrolet Colorado, но има удължено междуосие и усилена каросерия.Техническа информация за военната версия на новия пикап не се съобщава, пише fakti.bg. Известно е единствено, че инженерите на General Motors са успели да покрият изискванията на армията за проходимост, висока степен на акустична и топлинна незабележимост и по-голяма автономност, отколкото автомобилите с ДВГ.



Прототипът на Chevrolet Colorado ZH2 има 37-цолови всъдеходни гуми и спортни седалки Recaro. Според Пол Роджърс, директор на изследователския център TARDEC (Tank Automotive Research, Development & Engineering) "автомобилите с горивни клетки будят сериозен интерес в армията" заради високия си въртящ момент, икономичността и практически пълната си безшумност.

Водородните возила обаче страдат и от недостатъци, на първо място сред които е цената, пише Блиц. Това кара мнозина анализатори да смятат, че дори да издържи блестящо всички изпитания, Chevrolet Colorado ZH2 надали ще стане масов военен всъдеход като HUMVEE. Подобни автомобили най-вероятно ще се използват от специалните части, за които ще се произвеждат ограничени партиди.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама