Андрей Гюров: Не искаме да унижим Борисов, а той да поеме отговорност

01.11.2022 / 08:24 1

Редактор: Юлия Георгиева

кадър Нова тв

Това, което наблюдаваме в последно време на политическата сцена е как всички масово бягат от отговорност към нови избори и гледат да си осигурят служебна победа с хартиената бюлетина. Единствено ние от ПП искаме да решаваме проблемите на хората.

Това коментира пред Нова тв Андрей Гюров. 

Разговорът за втория мандат не е имитация. Ние посочихме политиките, които ще защитаваме. В този момент е мажно да се осигури предвидимост на политиките и управлението, за да преминем по-лесно през зимата. Така че това е ясна заявка, че ще работим в тази посока и ще водим прозрачни разговори с всички политически сили, посочи той.

Ние искаме да водим разговор за това дали другите партии и до колко са готови да подкрепят политиките, които ние предлагаме. Затова сме отворени към всички. Това са разговори в НС, пред камерите, пред хората, посочи Гюров.

Искаме да попитаме ГЕРБ дали ще признаят, че политиката, която са водили, не е била в интерес на гражданите, а на определени фирми, каси, кюлчета. Дали биха скъсали най-после пъпната си връв с Иван Гешев. Искаме да ги питаме защо бягат от отговорност за съставяне на правителство в момента, коментира той.

Ние не търсим унижение за Бойко Борисов, като го каним на разговор в Народното събрание. Ние търсим от него поемане на отговорност, защото тук става въпрос за легитимност, т.е. когато говорим за политики, за модел на управление, тогава трябва да видим има ли доверие. Явно е, че доверието липсва от страна не само на българските граждани, но и от другите политически партии. Ето защо има партии в изолация и не може да се събере мнозинство дори за избор на парламентарен председател, обясни той.

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
0
Радостин (преди 3 години)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Тиквата е гьонсурат, безпаметен лъжец и крадец. Нито ще си тръгне, нито ще се извини. Само в затвора му е мястото.
Всеки да си получи заслуженото !

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама